MotoXtreme 3 – Mistrzostwa i Puchar Polski Cross Country w Górze Kalwarii

26 stycznia 2013

Góra Kalwaria 16-17.03.2013

Otwarcie sezonu off-roadowego 2013 odbędzie się w Górze Kalwarii! W dniach 16-17 marca na piaszczystym poligonie odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country organizowane przez Jarper X Racing Team.

 

Na początku września ubiegłego roku w miejscowości Mysiadło pod Warszawą, klub Jarper X Racing Team zorganizował imprezę o nazwie MotoXtreme 2. Rozegrano wówczas regionalne zawody Cross Country oraz eliminację Pucharu Polski Super Enduro. Po dużym sukcesie wrześniowej imprezy czas na kolejną, która tym razem rozpocznie off-roadowy sezon 2013.

 

Pod banderą MotoXtreme 3 odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Cross Country. Takiej imprezy jeszcze nie było!

 

– Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania I rundy Mistrzostw Polski w Cross Country nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. – tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Team Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do marcowego wydarzenia.

 

Na teren poligonu w Górze Kalwarii przyjadą najlepsi jeźdźcy z całej Polski. Dlaczego? Okres zimowy, to czas przerwy w zmaganiach off-roadowych. Większość zawodników zimą trenuje i przygotowuje się do pierwszego startu. W tym roku, pierwszy start będzie miał miejsce w Górze Kalwarii.

 

źródło .www.motoxtreme.pl