Historia Klubu

Motorowy Klub Sportowy „Gorce” powstał pod koniec 2008 roku, gdy grupka młodych ludzi zamiłowanych w motocyklach typu cross, mając dość jazdy po polach i lasach (spędzającej sen z powiek niejednemu leśniczemu), uznała, że fajnie byłoby mieć swój własny tor. W czasie rozmów ze znajomymi, bez pomocy których nasz tor nie miałby szansy istnieć, dowiadywaliśmy się, do jakich drzwi musimy zapukać, aby powołać do życia nasz klub. Nasze mozolne bieganie po urzędach skończyło się trzynastego listopada 2008 roku, kiedy to nasz klub został wpisany do Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostę Limanowskiego. Od tej pory zaczęliśmy szukać odpowiedniego miejsca na tor, co nie było rzeczą łatwą, gdyż trzeba było znaleźć miejsce możliwie jak najdalej od budynków mieszkalnych i jednocześnie nienależące do otuliny Gorczańskiego Parku Narodowego – co w naszej okolicy jest nie lada wyzwaniem.

Wreszcie udało się nam znaleźć odpowiedni teren. Środki na opłacenie dzierżawy uzyskaliśmy ze składek członkowskich, jednak nie starczyło nam środków na zrobienie tras przejazdowych. Z pomocą przyszli nam prywatni sponsorzy, oraz Wójt i Radni Gminy Kamienica. Zebrane środki przeznaczyliśmy na wynajęcie spychu, których wykonał trasy przejazdowe.

Niestety, nasz tor nie wygląda jeszcze tak, jakbyśmy chcieli. Główny problem stanowi brak pieniędzy. Jeśli tylko udaje nam się znaleźć jakiegoś nowego sponsora, bądź do naszego grona dołącza nowy klubowicz, to za zdobyte pieniądze ulepszamy i poprawiamy nasz tor. Jesteśmy dumni, że udało się nam stworzyć miejsce, w którym możemy legalnie pojeździć na quadach i motorach. Jesteśmy mile zaskoczeni pozytywnym zainteresowaniem, jakie wzbudza nasz tor.

Pragniemy raz jeszcze bardzo podziękować ludziom, którzy w nas uwierzyli, pomogli i nadal nam pomagają. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne podziękowania należą się radnemu Markowi Franczykowi, oraz Wójtowi Gminy Kamienica. Ich pomoc podczas budowy toru okazała się bezcenna.

Prezes MKS „Gorce”

Marek Majchrzak