Mistrzostwa Świata Freestyle Motocross 21 marca 2015r Kraków Arena

5 stycznia 2015

      Kraków Arena 21 marca 2015r

 

 

 

 

 Mistrzostwa Świata Freestyle Motocross – Diverse NIGHT of the JUMPs zagoszczą w najnowocześniejszej i największej hali w Polsce, w której z ponad 2 tysięcy ton ziemi powstanie ogromny tor do Freestyle Motocrossu z sekcją supercrossową. Wszystkich, którzy wybiorą się do Kraków Areny czeka wydarzenie sportowe najwyższej rangi połączone ze spektakularnym show. Tego jeszcze w Krakowie nie było!

Historia Mistrzostw Świata FMX w Polsce sięga roku 2006 kiedy to marka Diverse, jako pierwsza przedstawiła polskiej publiczności imprezę tak wysokiej rangi w katowickim Spodku. Wcześniej w tym samym roku Freestyle Motocross został wpisany na oficjalną listę dyscyplin motorowych rozgrywanych pod egidą FIM. W latach 2011, 2013 i 2014 zawody miały swoje kolejne odsłony w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. W 2015 roku niesamowite ewolucje wykonywane przez zawodników na wysokości niemal trzeciego piętra powrócą na południe Polski do największej areny w naszym kraju.

Wirtuozi lotów na motocyklach po raz kolejny wrócą do Polski w prawdziwie mistrzowskim wydaniu. Reprezentanci między innymi: USA, Australii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz oczywiście Polski powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej oraz serca widzów w Kraków Arenie. Sama rywalizacja w konkursie Freestyle to jednak nie wszystko. Podczas Diverse NIGHT of the JUMPs widzowie mają okazję na bezpośrednie spotkanie z zawodnikami podczas Pit Party, a dodatkowe konkursy, w których między innymi zawodnicy będą próbowali pobić rekord świata w skoku wzwyż dostarczą dodatkowej ekstremalnej dawki wrażeń. Ponadto, organizator już teraz zapowiada, że to nie koniec atrakcji.

„Noc Skoków” słynie z tego, że za każdym razem dla widzów przygotowane jest dodatkowe show. Przykładem może być Tandem Backflip w wykonaniu Iwony Guzowskiej i Petra Pilata. Widzowie, którzy wybrali się w 2013 roku do ERGO ARENY mogli zobaczyć Iwonę Guzowską w dość niecodziennej roli. Iwona, która kojarzy się przede wszystkim z bokserskim ringiem lub salą sejmową, tym razem wspólnie z Petrem Pilatem wsiadła na motocykl i z pełnym sukcesem, wykręciła Tandem Backflipa. Co będzie wydarzeniem specjalnym w Krakowie? O tym organizatorzy wraz z wybranymi zawodnikami poinformują w niedługim czasie na specjalnej konferencji prasowej, która jak na zawody związane z freestylem przystało w niestandardowy sposób zaserwuje drobny przedsmak mistrzowskich emocji.

Bilety już do nabycia za pośrednictwem: Eventim oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

Sponsorami serii NIGHT of the JUMPs są: MAXXIS i LIFEPROOF

źródło https://www.facebook.com/events/885460831472111/?ref_newsfeed_story_type=regular