Motocross i offroad- książka

22 lutego 2013

Coś dla moli książkowych…  🙂

Książka to kompendium wiedzy na temat jazdy w terenie. Począwszy od właściwego wyboru motocykla, poprzez techniki podstawowe aż do przygotowania do zawodów. Dowiemy się m. in. jak: przygotować motocykl do treningu, panować nad środkiem ciężkości pojazdu i ciała; jaką pozycję przyjąć i jak hamować w różnych warunkach (np. na zboczu, na zakręcie), jak przygotować się do pokonywania przeszkód (belki czy opony) i wykonywania skoków, jak pokonywać koleiny i jak jeździć w piachu i błocie, poznamy również najczęstsze błędy popełniane podczas jazdy. Końcowa część to dygresja na temat nawigacji, która stanowi istotny składnik imprez sportowych.

Rady i wskazówki zawarte w tej książce docenią wszyscy motocykliści, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, jeżdżąc w terenie. Opisane tu techniki jazdy oraz najróżniejsze porady praktyczne pomogą też ambitnym motocyklistom-amatorom przygotować się do zawodów lub rajdów, a także udoskonalić własną technikę jazdy. Poszczególne techniki jazdy zostały specjalnie sfotografowane, aby ich zrozumienie nie nastręczało jakichkolwiek trudności.

Książka jest idealnym uzupełnieniem teoretycznym. Gdy wracasz z toru lub wyprawy enduro i masz poczucie, że coś nie wychodziło Ci tak, jak byś chciał, wówczas warto przejrzeć konkretny rozdział i skonfrontować praktykę z teorią. Zobaczysz, że zawsze coś można poprawić.

Ogromną zaletą książki są fotografie. Jest ich wiele, a najlepsze, że manewry takie jak: zakręty, skoki, pozycja na stojąco, jazda w bandach, czy przez przeszkody są dokładnie sfotografowane i opisane krok po kroku. To bardzo ułatwia naukę! Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem. Naprawdę czyta się przyjemnie.

Książka: Język polski. 134 strony. Miękka okładka.

Źródło: http://www.sklep.motox.pl/motocross-offroad-jazda-terenowa-ksiazka-p-132.html