MOTOHAŁDA 20-21.04.2013

22 marca 2013

 

 

 

 MOTOHAŁDA 20-21.04.2013

Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” zaprasza Wszystkich na kolejną imprezę cross country z cyklu MOTOHAŁDA.
W dniach 20 – 21.04.2013 odbędzie się – siódma edycja zawodów, będąca IV i V rundą Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Cross Country.
W imprezie mogą brać udział zawodnicy z licencją „A”, „B” i „C”, oraz amatorzy bez licencji, startujący pierwszy raz (warunkiem jest przystąpienie na zawodach do egzaminu na licencję). Można startować motocyklami enduro oraz cross bez homolagacji.
UWAGA:
Dla zawodników w wieku 10-14 lat zostanie utworzona osobna klasa MŁODZIK – motocykle do 85 cm3 2T lub do 150 ccm 4T.
Dopuszcza się start zawodników zagranicznych, spełniających wymogi regulaminu oraz Zasad Rozgrywek Cross Country 2013.

W sobotę i niedzielę przed zawodami o godz. 9:00 amatorzy będą mogli przystąpić do egzaminu na licencję C, więc przyjazd do Wałbrzycha będzie doskonałą okazją do otrzymania certyfikatu i licencji sportów motocyklowych.

Każdy zawodnik musi mieć aktualne badania lub zaświadczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania sportów motocyklowych, wystawione przez lekarza medycyny sportowej.
UWAGA:
Dla zawodników w wieku 10-14 lat zostanie utworzona osobna klasa MŁODZIK.
Dopuszcza się start zawodników zagranicznych, spełniających wymogi regulaminu oraz Zasad Rozgrywek Cross Country 2013.

Uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Jak zawsze gwarantujemy dla najlepszych zawodników atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmy: INTER-CARS, YATO, ENI, Galeria Victoria, MOTORRAD Wałbrzych
Ponadto w każdym dniu zawodów, pierwszych 3 zawodników w każdej klasie otrzyma puchary, natomiast zawodnicy, którzy zajmą 4 i 5 miejsca – otrzymają medale.

Dla zawodników, którzy przyjadą na więcej niż 1 dzień czekają luksusowe pokoje w hotelu Holiday Inn w specjalnej promocyjnej cenie 90 zł ze śniadaniem. Hotel zlokalizowany jest 800 m od toru przy galerii handlowej Victoria. Do dyspozycji zawodników jest też podziemny strzeżony garaż na 300 motocykli.
Uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie nagród i podsumowanie imprezy, odbędzie się w głównym holu centrum handlowego Galerii Victoria.
Jak już pokazaliśmy w poprzednich edycjach, zapewniamy wszystkim mocną dawkę adrenaliny oraz organizację zawodów na bardzo wysokim poziomie.

O atrakcyjności MOTOHAŁDY świadczy fakt, że została ona wybrana najlepszą imprezą sportową w naszym powiecie w sezonie 2010.

Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Gmina Wałbrzych, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”.
Park maszyn i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie obiektu sportowego Victoria przy ulicy Sportowej.
Wszystkim zawodnikom zapewniamy profesjonalną obsługę, specjalnie przygotowany park maszyn z toaletami i umywalniami, bezpłatny posiłek w każdym dniu zawodów, miejsce do mycia motocykli oraz bardzo atrakcyjne i liczne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.


Dbamy o bezpieczeństwo zawodników:

na trasie w miejscach trudnych i niebezpiecznych ulokowanych jest dwudziestu sędziów wirażowych z flagami sygnalizacyjnymi. Dodatkowo trasę zabezpieczają dwa patrole Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zespół medyczny złożony z trzech karetek. Cały wyścig pilotowany jest przez doświadczony zespół motocyklistów, mających bezpośredni kontakt z wszystkimi służbami zabezpieczającymi imprezę.
Zapewniamy skuteczną pomoc w niebezpiecznych sytuacjach.

 

Dbamy o wizerunek w mediach:
zawody relacjonowane są przez liczne media: portale internetowe, czasopisma, gazety, radio i lokalne telewizje, co na pewno jest znaczące dla zawodników posiadających sponsorów.

 

Trasa:


Zawodnicy mają do pokonania pętlę o długości ok. 10 km, po zróżnicowanym podłożu tj.: trawa, kamienie, szuter i błoto. Trasa przebiega po terenach po kopalnianych, łąkach, licznych wzniesieniach i częściowo ścieżkach leśnych. Są to idealne tereny do uprawiania tej dyscypliny, dlatego staramy się konfigurować trasę tak aby była z każdą nową imprezą jeszcze bardziej atrakcyjna. Wykorzystując potencjał hałdy, gwarantujemy zawodnikom sporą dawkę emocji podczas jej pokonywania.
Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

 

Zasady rozegrania zawodów:
Zawody rozegrane zostaną wg. regulaminu uzupełniającego Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.
Mistrzoswa Strefy Polski Zachodniej:

Dla klas :
Quad 2K Młodzik, Młodzik, Junior:
– 150,00 zł
za zgłoszenie w dwóch rundach lub 80,00 zł za zgłoszenie w jednej rundzie zawodów.
Senior 1, Senior 2, Open , Masters, Quad 2K, Quad 4K, Quad Open:
– 170,00 zł
za zgłoszenie w dwóch rundach lub 100,00 zł za zgłoszenie w jednej rundzie zawodów.

Zawodnicy bez licencji wnoszą dodatkową opłatę 25 zł za egzamin oraz dodatkowo opłatę za ubezpieczenie za każdy dzień w wysokości 25 zł ( zgodnie z BS/M/Ż/S/K z dnia 22.12.2011 punkt 2.2). W przypadku wycofania się z zawodów, nie przysługuje zwrot wpisowego.

UWAGA: ZAWODNICY POSIADAJĄCY PRZYDZIELONE I ZAREZERWOWANE NUMERY STARTOWE PRZEZ MOTORESULTS.PL ZOBOWIĄZANI SĄ DO WYKLEJENIA SWOICH NUMERÓW STARTOWYCH I WYMAGANEGO TŁA WE WŁASNYM ZAKRESIE.
Pozostali zawodnicy będą mogli nabyć komplet numerów startowych wraz z tłem w cenie 25 zł w biurze zawodów.

Biuro zawodów:

Czynne na terenie zawodów w dniu 20-21.04.2013, od godz. 7:30 do końca zawodów. Zapisywać można się wczesniej, przesyłająć wypełnioną kartę zgloszeń na maila halda@wsm.org.pl, lub w dniu zawodów na miejscu.

Źródło: http://www.motohalda.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=32