Rockstar Skillz Up Polish Open 25 maja 2013

26 kwietnia 2013

 

 

  25 maja 2013 TORUŃ

W zeszłym roku Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up miały swój wielki finał na Motoarenie. Tym razem seria rozpocznie emocjonujące rozgrywki właśnie w Toruniu. Można spodziewać się jednego – atrakcji i emocji na pewno nie zabraknie!

Widzowie obecni w zeszłym roku na Motoarenie widzieli jak zawodnicy raz za razem pokonują grawitację, albo też osiągają prędkości rzadko widywane na standardowych pokazach. Zgodnie z ideą Motorsport Fest wielość dyscyplin i różnorodność maszyn, na których riderzy prezentowali się publiczności, mogła zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta fanów mocnych wrażeń. Tym razem organizatorzy przygotowali jeszcze lepsze widowisko, którego gościem specjalnym będzie Monster Truck – Raging Bull, czyli Wściekły Byk. Nie należy jednak mylić go ze słynnym filmem Martina Scorsese, w którym wystąpił Robert de Niro. Ten kilkutonowy Wściekły Byk wykorzysta swoją niesamowitą moc 1600 koni, aby w akompaniamencie ryku silnika przeskoczyć i zgnieść rekordową liczbę wraków na Toruńskiej Motoarenie. Nie mamy wątpliwości, że impreza  przypadnie do gustu nie tylko fanom motoryzacji, ale całym rodzinom, niezależnie od płci i wieku.

Poza inauguracyjną rundą otwartych Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie nie zabraknie innych dyscyplin, których sednem są dwa lub cztery koła. Jako, że Motoarena jest obiektem żużlowym, obok zawodników freestyle motocross z Polski i zagranicy, wystąpią także żużlowcy, zarówno na motocyklach, jak i quadach. Zresztą czterokołowce nie tylko będą ścigać się po owalu, ale także latać z rampy. To, że jest to możliwe już w zeszłym roku udowodnili Patryk Siekaj i Guillaume Faurie.

Pokaz stuntu motocyklowego oraz prezentacja najmłodszych adeptów motocrossu w wieku od 6 do 8 lat, to już stałe punkty programu Skillz Up. Do tego wyścigi samochodów rajdowych i pokazy Trialu, czyli karkołomnej wspinaczki na przeszkody motocyklem bez siedzenia. Absolutną nowością będzie pokaz niesamowitego Monster Trucka, który budzi respekt samą swoją wielkością o mocy nie wspominając. Tradycyjnie podczas Rockstar Skillz Up Polish Open nie zabraknie pięknych dziewczyn oraz muzyki granej na żywo, a z wszystkimi zawodnikami widzowie będą mogli się spotkać tuż przed samym wydarzeniem podczas Pit Party.

Różnorodne konkursy FMX sprawdzające umiejętności zawodników, wyścigi riderów różnych dyscyplin spośród których wyłoniony zostanie król toruńskiego owalu, igranie z grawitacją i prędkością, to rzecz, która nie zdarza się codziennie. Wszystko to, to zaledwie przedsmak wielkiego widowiska jakie organizatorzy przygotowują na 25 maja. Nie może was zabraknąć na Motoarenie!

Bilety już od 29 PLN do nabycia na Eventim.pl, w salonach sieci Empik oraz w kasach Motoareny w piątek i w sobotę przed imprezą.

Źródło: www.pzm.pl